לראשונה בישראל קביעת סטנדרט למערך תשתיות המחשוב (IT )

January 22, 2018

 

 

 

מעל 50 מנהלי תשתיות מהארגונים המובילים בארץ התכנסו יחד במסגרת הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל, בכדי להקים "מרכז מצוינת" אשר יטביע את חותמו על עולם תשתיות המחשוב ((IT בישראל. הלשכה לטכנולוגיות המידע תקדם את מרכז המצוינת אשר יהווה את הגרעין לקהילת תשתיותIT  החדשה וזאת לצד מרכזי מצוינות נוספים בתחומי המחשוב האחרים הקיימים בלשכה.

מטרת הקהילה לקדם ולהוביל את המקצוענות והעשייה בתחום, באמצעות הטמעת סטנדרט תשתיות סדור ומקצועי בכלל הארגונים בישראל והסדרת ההסמכות לבעלי המקצועות בתחום.
לתקן החדש יש כבר שם: I4- Israeli Infrastructure Integrated Index.
הצורך בסטנדרט תשתיות IT נובע מהדרישה לזמינות גבוהה של מערכות המידע, יעילות כלכלית ושיפור השירות הפנים והחוץ ארגוני. התקן יגובש ויאושר ע"י מועצה ציבורית מייעצת הכוללת נציגים מארגונים רבים במגזרים השונים וממוקדי ידע, כך שתובטח האובייקטיביות ורמת המקצוענות של התקן ושל ההסמכות הנלוות.

באירוע השקת מרכז מצוינת תשתיות ה- IT, של הלשכה טכנולוגיות המידע בישראל, נכחו מנהלי תשתיות מהבכירים בארץ. מייסד הקבוצה, דוד בן טולילה, מנכ"ל Energy Team וס.יו"ר הלשכה לענייני תשתיות IT, פתח את הכנס ואמר "יש כאן קבוצה משמעותית שעונה על התשובה – מי שמנו לקבוע את התקן. נמצאים כאן מנהלי התשתיות של הבנקים, חברות הביטוח, כרטיסי האשראי, משרדי הממשלה, יחידות צבאיות, רשויות מקומיות, קופות החולים, חברות התקשרות, חברות קמעונאות וחברות תעשייה וייצור. אנו הולכים להקים קהילה שתטביע חותמה על עולם התשתיות בישראל ורוצים להגיע למצב שבו יש כוח חזק מקצועית שמייצר סטנדרט ושיח חדש. מרכז המצוינת מתבסס על האמונה שמנהל תשתיות הוא דמות מפתח וחלק מההצלחה העסקית בארגון. ניהול תשתיות הוא מקצוענות, לא רק סביב נושא הטכנולוגיה אלא ההבנה של התהליכים, הכלים והפונקציות הארגוניות הנדרשות. אנו צריכים ויכולים לשפר את השיח עם ההנהלה ולקדם את נושא תשתיות ה- IT בישראל".

 

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive