סיכון כהזדמנות

October 5, 2015

אז כעת, משהתקבלה ההחלטה לצאת לדרך, התקבל האישור הנדרש מההנהלה להתניע את הפרויקט, כינסנו את מיטב המוחות שלנו לשולחן השרטוטים לתכנן את "מפת הפרויקט" ולצייר את הדרך בה נתקדם במעלה השביל הפרויקטלי – או אז, ניצבת בפנינו במלוא הדרה –רשימת הסיכונים!

הרשימה, ארוכה ומפוארת או קצרה וממוקדת, אישור למחקר הסביבתי הפרויקטלי שביצענו, משקפת את הסביבה בה "נושם" הפרויקט. הרשימה תציב לפנינו את הסכנות והאיומים הנשקפים לפרויקט, את הסבירות להתרחשותם, עוצמת הנזק, מידת ההשפעה על הפרויקט, וכמובן הגדרת תכנית המענה והמתודולוגיה להתמודדות עם הסיכון.

בפרויקטים שאנו מנהלים, לא פעם ניצבים בפנינו סיכונים שעלולים לסכן את הפרויקט כולו או את חלקו – אך יש רבים הרואים את חלק מהסיכונים כהזדמנויות לבצע שדרוג ביכולות הארגון, להזניק את אפקטיביות העבודה בפרויקט, לבצע מהלך אסטרטגי מקיף כחלק מניהול הסיכונים הפרויקטלי ועוד...

נמחיש בדוגמא:

ניהול פרויקטים טכנולוגיים בארץ (ובכלל..) מתבצע תחת רשימת סיכונים קבועה ומתמשכת –

  • המצב הביטחוני (סיכוני מלחמה וגיוס למילואים של אנשי הצוות)

  • אנשי מפתח שעוזבים

  • התאיידות הידע בארגון – אנשים מפוטרים/ עוזבים/ פורשים ואיתם הולך גם הידע הארגוני

  • רב תרבותיות בין ארגונים הקשורים בביצוע הפרויקט

  • שיתוף פעולה פעולה לקוי בין יחידות הארגון

נשאלת השאלה איך נהפוך את הסיכון להזדמנות?

  • המצב הביטחוני מאיים על עמידה בלוחות הזמנים של הפרויקט?

נענה על הסיכון בהקצאת משאבים על מנת לעמוד ביעדים שהוגדרו מראש, ונתכנן את משך הפרויקט לזמן הקצר ביותר שניתן על מנת שנוריד את רמת הסיכון בפרויקט ממושך וארוך וכמובן ננהל ונבקר את הפרויקט ברמת המיקרו על מנת לוודא שלא מתבצעות חריגות מיותרות – הרווחנו פעמיים – אפקטיביות ארגונית ו-delivery מהיר של תוצרי הפרויקט

  • אנשי מפתח שעוזבים?

הזדמנות לגייס טאלנט וכוכב בתחום הידע ולהקפיץ את רמת הידע בתחום בארגון

  • טיפול בהתאיידות הידע

טריגר מצויין לתכנן מערך (ומערכת) לשימור הידע והיכולות הארגוניות -דוגמא קלאסית למהלך אסטרטגי ארגוני ומהווה אבן דרך להתקיימות שימור הידע בארגון.

  • רב תרבותיות – הזדמנות לקדם עובד לתפקיד ניהולי בו ישמש כחוליה מקשרת ומגשרת על הפערים התרבותיים בין הצוותים המבצעים ובאותה הנשימה גם "לאוורר" אותו מתפקיד hands on לתפקיד semi  ניהולי – הרווחנו עובד עם מוטיבציה והנעה וגם הפחתנו סיכוי ל"אי הבנות" המשבשות את רצף ההתקדמות בפרויקט.

  • שיתופי פעולה לקויים בארגון הם לא פעם סיכונים ידועים מראש, וסיכון של ביצוע פרויקט חוצה יחידות הוא גם הזדמנות (יקרה מפז!)  לבצע הסדרה ושדרוג של תהליכי העבודה בין היחידות בצורה שיתופית, מאחדת ומקדמת את הסינרגיה בין יחידות הארגון.

מומלץ לשנן משפט של איש חכם ולזכור שאנו באים לנהל סיכונים:

“In the middle of difficulty lies opportunity”

 Albert Einstein

 

 

 

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive