מנהיגות בניהול - מחשבות מאפריקה

September 10, 2015

באחת משיחותי הראשונות עם מנכ"ל החברה שלנו, דוד בן טולילה, דוד שאל אותי באיזה סוג ניהול אני מאמינה. דוד אמר כי לדעתו קיימים שני סוגי מנהיגות בניהול. הראשון, מפקד סיירת המוביל חיילים לשטח וצועק "אחרי!" וכל חייליו רצים אחריו. השני, רועה צאן, אשר מוביל את הצאן בבטחה בין שטחי המרעה.

מבלי להתלבט יותר מדי עניתי שאני מעדיפה את הסוג הראשון - מפקד הסיירת. דוד אמר כי לדעתו אני טועה, שכן חיילי הסיירת ירוצו אחר המפקד ולעולם לא יגידו לו במידה ולדעתם הוא טועה. לעומת המפקד, רועה הצאן מוביל את העדר מתוכו וזאת ללא יראת פחד.

במשך זמן רב חשבתי על שיחתנו, תשובתו של דוד הטרידה אותי מאוד. כיצד ייתכן שעדיף להיות רועה צאן מאשר מפקד בסיירת מובחרת? כיצד אני, השואפת לנהל בצורה הטובה ביותר מרגישה כי נכון לפקד ופחות נכון להוביל קבוצה מבפנים?

בתקופה האחרונה טיילתי באפריקה ובמהלך הטיול חשבתי רבות על צורות ניהול בכלל ומנהיגות בניהול בפרט. פתאום הבחנתי ברועה צאן משבט המסאי אשר מוביל את העדר בשטחים השוממים ומלאי האבק של טנזניה. ופתאום הכתה בי התשובה. גם "חייליו" של רועה הצאן לעולם לא יגידו לו שהוא טועה וזאת מכיוון ש"חייליו" הם חיות צאן.. בניגוד למפקד וחייליו אשר הינם בני אותו מין ומסוגלים לתקשר באותה הצורה, רועה הצאן והעדר אינם מסוגלים כלל לתקשר בשל ההבדלים הביולוגים הברורים בניהם. ומכאן שגם הם לעולם לא יגידו לרועה הצאן שהוא טועה. יתרה על כן, במידה וחלק מהעדר ינסה להתקדם לכיוון אחר מזה שמתווה רועה הצאן, רועה הצאן "יכוון" אותם בחזרה באמצעות המקל שלו..

לאחר הארה הזו הבנתי שחייב להיות מודל מנהיגות אחר, מודל שלישי בו "המוביל" ו"המובלים" הם שווים ביכולתם והבנתם של המציאות.

בהמשך הטיול הגענו לנהר המארה המפריד בין קניה לטנזניה. במהלך כל השנה עדרי גאנו וזברות נודדים בין האזורים השונים על מנת למצוא שטחי מרעה ירוקים. בתקופה זו, העדרים התכוננו לחציית הנהר מקנייה לטנזניה. העדרים המונים אלפי פריטים חוצים את הנהר בצורה קבועה. הגאנו חוצים ראשונים ואחריהם ולאחר שהבינו כי המעבר בטוח, הזברות חוצות. הגאנו הולכים באלפים לאורך הנהר במטרה לחפש נקודת חצייה צרה ורדודה ובשאיפה ללא תנינים. את העדר מוביל גאנו אחד ויחיד. יתר הגאנו הולכים אחריו. מדי פעם כל גאנו "רשאי" לרדת לנהר לבדוק האם הצליח למצוא נקודת חצייה מתאימה. אם הוא מצליח, כל העדר מתחיל ללכת אחריו ולחצות אחריו את הנהר. ככלל, כאשר העדר מתחיל לחצות, לא ניתן להפסיק את רצף החצייה עד שכולם חוצים. במידה והגאנו הבין כי נקודת החצייה איננה מתאימה הוא חוזר לעדר וממשיך איתם במסע לאורך גדות הנהר.

כאשר צפיתי בהליכתם ובניסיון הגאנו למצוא נקודות חצייה הבנתי שמצאתי את המודל המנהיגות השלישי. הגאנו אינם חיות חכמות במיוחד אך יש להם התנהגות עדר מדהימה. כל הגאנו שווים (בניגוד לרועה הצאן וחיות הצאן), אך יש להם מנהיג שמכתיב את כיוון ההליכה. כל אחד יכול לרדת לנהר למצוא נקודת חצייה ואם הוא מצליח כולם ילכו אחריו. במידה והעדר נתקל במכשול (כמו למשל אריה שממתין בדרך), העדר יחצה וכעת לחצי האחרון יקום "מנהיג" חדש אשר יוביל את מחצית העדר הנותר בבטחה לכיוון חציית הנהר. בזמן חציית הנהר, התחילו הגאנו לחצות במספר טורים וזאת על מנת לצמצמם את זמן החצייה של כל העדר.

במהלך חציית הנהר אחד מהגאנו נתפס על ידי תנין אשר ערב להם. התנין אשר לרוב נוהג להטביע את טרפו לא הצליח להטביעו בשל המים הרדודים במקום החצייה. על כן, התנין פשוט תפס את הגאנו ולא עזב. לא עזב עד שהגאנו כילה את כוחותיו ונכנע לכוחות הטבע.

אז מה ניתן ללמוד מהתנהגות העדר של הגאנו?

  • לכל אחד יש הזדמנות להוכיח את עצמו ולמצוא את הדרך לפתרון הבעיה - אין פחד לנהוג בחדשנות ולנקוט ביוזמה. אם הצלחת, אתה הופך להיות המנהיג של העדר. בארגון כל עובד צריך להרגיש חופשי ובטוח להציג פתרונות לבעיה, לנהוג בחדשות ולנקוט ביוזמה. אם עובד מצא פתרון חדשני, החברה צריכה "ללכת אחריו" ולא להיות מקובעים בקו החשיבה של הארגון ושל ההנהלה.

  • בעת היתקלות באתגר - הקבוצה מתפצלת ונוצר מנהל מיוחד לניהול המשבר הספציפי. מנהל אחד לא יכול להיות אחראי לפתרון כל הבעיות. נכון להאציל סמכויות למנהלי משנה ולסמוך עליהם כי יצליחו להוביל לפתרון המשבר.

  • שימוש במספר ראשי חץ - מקטין את החשיפה ואת הסכנה. ברגעים בהם כיוון התקדמות של הארגון אינו ברור, נכון להתפצל ולהתקדם בכמה כיוונים במקביל וזאת עד למציאת "כיוון החציה" (כיוון ההתקדמות) האופטימלי.

ועם זאת, הגאנו אינם מבינים את כוחו של העדר שכן בזמן שאחד מהם נתפס על ידי התנין, אף אחד מהם לא ניסה לעזור. במידה וכולם היו רצים יחד "דרך התנין" (השקעת מאמץ משותפת של הקבוצה) ולא מסביבו, ייתכן והיו מצליחים לשחרר את חברם לעדר (וזאת בדומה להתנהגות הבאפלו אבל זה כבר לפרק אחר).

  1. רועי צאן משבט המסאי

  2. גאנו "מוביל" ומנהיג את העדר

  3. עדר גאנו הצועדים לאורך הנהר

  4. חציית הגאנו את נהר המארה

 

הערה חשובה: הכותבת איננה חוקרת טבע וכלל הבחנות מתבססות על תצפיות אחדות ולא על מחקר מדעי.

 

 

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive