מאמרים | לשנות לפי נושא

 

אומרים שנשים ממאדים וגברים מנוגה. יכול להיות. מה שבטוח הוא שזוגות רבים נתקלים בקשיים להבין זה את זו. אחת הטענות השכיחות היא שבעוד בני הזוג מבקרים זה את זו, הם ממעטים לבקר את עצמם. אם תחשבו על זה, הדבר נכון גם מחוץ למערכות היחסים. הרי אנחנו תמיד יודעים כמה ניסינו וכמה הכוונות שלנו היו טובות. ומה קורה במקום העבודה שלנו?

 

באופן תיאורטי, אם תשאלו אדם פרטי או איש קשר בחברה מסוימת, האם הוא חושב שצריך לבקר ולמדוד את עבודתו של ארגון, סביר להניח שהוא יגיד שכן. וכאשר תשאלו אותו האם בארגון שלו עושים זאת, הוא ישיב שכמובן שכן, בייחוד אם הנושא תחת אחריותו. אולם, אם תעזו לשאול כיצד מודדים, או מהם הקריטריונים - התשובות כבר לא יהיו כל כך חד משמעיות. אף על פי שמדידה ובקרה נתפסות ככלי חשוב, חברות רבות מתקשות לעבור מהתיאוריה לפרקטיקה, וליישם תוכנית מדידה מסודרת, כזו שמקיפה את ההיבטים החשובים של העבודה ומספקת תמונת מצב נהירה ומוכוונת עשייה.

מה שטוב ל- NASA, בטוח שטוב גם בשבילך

 

אוניברסיטת "קרנגי מלון" ((Carnegie Mellon University, מהמובילות בארצות הברית ובעולם כולו, פיתחה שיטה המביאה לשיפור ביצועים ברמת פרויקט בודד, מחלקה ואף ברמת הארגון השלם. נשמע טוב? אכן כך הם הדברים. אז מה זו השיטה הזו אתם וודאי שואלים?

 

(CMMI (Capability Maturity Model Integration

תקן בינלאומי למדידת רמת הבגרות הארגונית בהשוואה לארגונים המובילים בעולם. למודל זה ארבעה יתרונות מרכזיים ומשמעותיים עבור הארגון:

 

1.  מאפשר לכמת ולהעריך תהליך שאינו מדיד מטבעו

2.  מעניק תמונה טובה של חוזקות וחולשות הארגון

3.  מדריך כיצד לשדרג את תהליכי השירות ובונה מסר של תוצאות

4.  מנפק תו תקן בינלאומי, המאפשר השוואה לארגונים הגדולים בעולם

כיום ישנם שלושה מודלים שונים של CMMI, אשר חופפים זה לזה בנושאים כגון: ניהול פרויקטים, ניהול תהליכים, תמיכה ועוד. עם זאת, מוקד הפוקוס בכל אחד מהם שונה - רכש, פיתוח ושירות. ישנן שתי דרכים ליישום המודל - יישום באופן מדורג ויישום באופן רציף. בעוד שהמודל הרציף מאפשר לבחור מסלול שיפור נפרד בכל תחום בתהליך, המודל המדורג מושתת על ראייה הוליסטית של התהליך, לפיה הבגרות הארגונית נמדדת בשלבים מדורגים. המודל המדורג מאפשר מסלול שיפור ארגוני כולל באמצעות מעבר מרמה לרמה, כאשר על מנת להתקדם ולעלות רמה, יש להגיע לציון גבוה בכל אחד מן התחומים של הרמה הקודמת לה.

 

כל קבוצת תהליכים ממוקמת במודל תחת רמה מסוימת, בסך הכל חמש רמות:

 

מבוצע - התהליך לא צפוי ואינו מבוקר ברמה מספקת - פעולות תגובתיות

מנוהל - התהליך מבוצע ברמת הפרויקט/היחידה ובדרך כלל בעל אופי תגובתי

מוגדר - התהליך מבוצע ברמת ארגון ובדרך כלל יוזם אירועים (Proactive)

מדיד - התהליך מדיד ומבוקר

שיפור מתמיד - המיקוד הוא על שיפור מתמיד

 

למודל זה תוצאות מובטחות ולקוחות מרוצים במעל 70 מדינות בעולם. ג'ון קלי מ-NASA, העיד כי הם השתמשו במודל ה-CMMI על מנת להשיג ביצועים מעולים על הקרקע ובתוכנת הטיסה של המעבדה הניידת Curiosity למאדים. מעבר לכך, NASA כבר אימצו מודל זה עבור התוכנות החשובות ביותר שלהם, אז מה אתכם?

 

אנחנו ב-Energy Team מיישמים את מתודולוגיית CMMI אצלך בארגון, ובזמן קצר מספקים לך תמונה של החוזקות והחולשות, תוך מתן המלצות פרקטיות להשגת היעדים העסקיים שלך. מעבר לכך, אנו מפתחים את המתודולוגיה כך שתתאים להיבטים אחרים בארגון, עם דגש על תחום תשתיות ה-IT, כגון DRP, BCP ותשתיות 360.

למה Energy Team?

 

1. הכרות מעמיקה עם עולם התוכן הטכנולוגי והתשתיתי.

2. ניסיון רב שנים בתחום ניהול פרויקטי תשתיות והערכת תשתיות.

3. צוות מומחים מולטי דיסציפלינרי המשלב ניסיון טכנולוגי יחד עם ידע רב בניהול. תהליכים ארגוניים, ויכולת בחינה מקיפה של כל מימדי הארגון.

4. מוצר סופי בהיר ומפורט, הכולל המלצות לפעולה, לוחות זמנים וסדרי עדיפויות.

 

ניהול התקשרויות

ניהול פרויקטים

SIMPLIFY

תשתיות 360º

BCP

DRP